ימי א-ה 09:00-18:00

שיחה ראשונה חינם

03-9329999

במקרים דחופים

052-3722314

לקבלת פרטים נוספים, אנא מלא/י הטופס
ואנו נחזור אליך בהקדם

  חוק הפיצויים

  חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

  חוק הפיצויים הוא רפורמה חוקתית משנת – 1975 שבאה להקל על נפגעי תאונות הדרכים. עד חקיקת חוק הפיצויים היה על התובע להוכיח כי אכן הגורם המזיק גרם בהתרשלותו לתאונה שהתרחשה, על מנת לזכות ולקבל פיצוי. החל מחקיקתו של החוק נקבע כי הצד שנפגע בתאונת הדרכים יקבל פיצוי, וכי האחריות מוטלת על הגורם הפוגע כולל חובת הביטוח בגין האחריות והנזק שעלול להיגרם לנהג בתאונה עצמית. בכדי למצות את כל הזכויות העומדות לנפגעי תאונת הדרכים עליהם להיעזר בשרותיו של עורך דין לדיני נזיקין הבקיא בכל דיני נזיקין ובמיצוי הזכויות. נפגעתם בתאונת דרכים ומעוניינים לדעת פרטים נוספים? עו"ד יזיד עומר הינו עורך דין ותיק ומנוסה בתחום דיני נזיקין ומגשר, והוא ישמח לסייע לכם.

  הדגשים נוספים על חוק הפיצויים

  כאמור חוק הפיצויים הינה רפורמה חוקתית מאז שנת – 1975. עד אז היה צריך הצד הנפגע להוכיח כי אכן הנזק שנגרם לו בגין תאונת הדרכים נגרמה עקב התרשלותו של הגורם הפוגע. כעת חוק הפיצויים שמטרתו להקל על אותה ביורוקרטיה, מאפשר לקבל פיצוי מהיר על נזקים גופניים אך לא על כל הנזקים שנגרמו עקב תאונת הדרכים. זאת ביקש המחוקק לשלב בשלושה אמצעים:

  • היסוד הראשון האומר חוק הפיצויים הוא שאין הנפגע מחויב להוכיח את אשמתו של הגורם הפוגע בתאונת הדרכים, והוא מהווה ויתור של הצד הנפגע מהגשת תביעה בגין אשמה, ובכך הוא מבטיח כי חוק הפיצויים יחול עליו לקבלת פיצויים.
  • עוד יסוד שקובע חוק הפיצויים הוא בגין נזקים שנגרמו לרכושו של התובע. כל נזק שנגרם לרכושו של התובע בגין תאונת דרכים יפוצה דרך צד ג', הלוא הם חברות הביטוח המחויבות להעביר את התשלום על פיצוי הנזק שנגרם באופן מידי.
  • היסוד שהשלישי בחוק הפיצויים הוא הבטחת פיצוי לנפגעי תאונות דרכים שאינם יכולים לקבל כסף מחברות הביטוח, משום שחברת הביטוח אינה ידועה, כמו במקרים של תאונת פגע וברח, הוקמה קרנית- קרן לנפגעי תאונות הדרכים שתפקידה להבטיח פיצוי לנפגע.

  מידע על חוק הפיצויים

  חוק הפיצויים שנחקק בשנת – 1975 הוא חוק שבא להקל על נפגעי תאונות הדרכים, שהיו צרכים עד אז להוכיח באופן עצמאי שאכן הנזקים שנגרמו להם עקב תאונת דרכים הינם בגין התרשלותו וחוסר אחריותו של הגורם הפוגע. מאז שנת 1975, לאחר חקיקת חוק הפיצויים נוצר שינוי משפטי- כעת יינתן פיצוי מהיר לכל אדם שניזוק עקב תאונת דרכים באופן מידי ללא חובת הוכחת אשמה או רשלנות. החוק יפצה כל אדם בגין נזקי גוף. כמו כן מחויבות חברות הביטוח לשלם באופן מידי כל נזק שנגרם לרכושו של אדם עקב תאונת דרכים. אם נפגעתם בתאונת דרכים ואתם מעוניינים לדעת כיצד יש לפעול בכדי למצות את כל זכויותיכם, עו"ד יזיד עומר המתמחה בדיני נזיקין ומגשר, ישמח לתת לכם יעוץ משפטי ולסייע לכם. צרו קשר כבר עכשיו באתר הבית.

  לקבלת פרטים נוספים, אנא מלא/י הטופס
  ואנו נחזור אליך בהקדם

   חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים